Engelliler ülkemizde ne gibi sanatsal

Aşağa gitmek

Engelliler ülkemizde ne gibi sanatsal

Mesaj  ali Bir Paz Mart 14, 2010 11:36 pm

BELEDİYELERİN VE STK’LARINENGELLİLERE YÖNELİK ETKİNLİKLERİ

Zeytinburnu`nda Engellier Günü Etkinlikleri
Dünya Engelliler günü kapsamında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İlkyaz Rehabilitasyon Merkezi’ndeki Mental Retarde çocuklardan oluşan folklor grubunun gösterisi, Mavi Pusula Rehabilitasyon Merkezi’ndeki Mental Retarde çocukların” Üsküdar’a Giderken” adlı dans gösterisi yapıldı.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bu yıl 17.’si organize edilen “Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri” yapıldı.
Özürlülerin hak ve olanaklardan tam ve eşit olarak yararlanabilmeleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılmaları açısından çok önemli olan Ayvalık Özürlüler Kültür, Sanat ve Spor etkinlikleri Ülkemizin birçok ilinden gelen özürlü ve yakınları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımları ile gerçekleştirilmiştir.
Büyükşehir'den Engelliler Günü Etkinlikleri
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde Resim ve El Sanatları Sergisi açıldı.
İstanbul'lu Engelliler yeteneklerini keşfedecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü ile Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi “Sinema Atölyesi Projesi”ni hayata geçirecek. Sinema Atölyesi’nde‚ belediye ve üniversiteden uzmanlar tarafından engelli vatandaşlara tiyatro‚ sinema‚ resim‚ müzik gibi kültürel ve sanatsal alanlarda eğitim verilecek.
Proje kapsamında özürlülere tiyatro‚ sinema‚ müzik ve resim gibi kültürel ve sanatsal alanlarda ilk eğitimin işitme engellilere yönelik tiyatro eğitimi olacağı belirtildi.

ali

Mesaj Sayısı : 12
Kayıt tarihi : 14/03/10

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz