engel-siz-misiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Engellilerin sanat merkezlerine ulaşım olanakları ne durumda

Engellilerin sanat merkezlerine ulaşım olanakları ne durumda Empty Engellilerin sanat merkezlerine ulaşım olanakları ne durumda

Mesaj  ali Perş. Mayıs 20, 2010 9:48 pm

Merhaba iyi günler efendim ben deniz Songül ÖZGÜN sizi İstanbul ili Bahçelievler semtinden arıyorum.7.Uluslar arası bilişimci martılar projesi adı altında Türkiyenin engellilerle ilgili sanata bakış açısının diğer ülkelere göre yaşamakta olduğumuz büyük kentin alt yapısının ne kadar büyük olduğunu araştıran bir projede görevlendirildim ve yetkiliye araştırmamın sonucu için bir kaç soru sormak istiyorum izninizle

Merhaba Kudret bey sanat galerinizi internet üzerinden kültür ve sanat sitelerini gezerken ulaştım.size sorum şöyle olacak galerimiz engellilerin girmesi için uygunmudur acaba?

Merhaba Songül hanım öncelikle böyle bir araştırma yaptığınız için çok teşekkür ederim.Teşekkürümün sebebi engellilere duyarlı olmanız çünkü,benim kızımda bedensel engelli ve gün içinde hep atölyemde ve sergilerimdede yanımda yoldaş olmaktadır.Galerimizin girişi hem merdivenli hemde engelli arkadaşlarımız için tampa güzargahı bulunmaktadır.Engelli arkadaşlarımız çok rahat galerimizde sergilenen eserler için gelebilirler.

Çok teşekkür ederim Kudret bey bu denli duyarlı olduğunuz için ama merak ettiğim bir soru daha var peki ya engelli bir ebeveyn olmasaydınız yinede yapmış olduğunuz rampa düzeneğini yinede engellilerde eserlerimi görsün amaçlı düşünmeden yapar mıydınız?

Buna nasıl cevap verebilirim inanın bilemiyorum kızım için rampa yaptırdım bu bir gerçek,ama kızım bedensel engelli olmasa idi belki bindebir aklıma gelen bir konu olurdu.Duyarlı bir sanatkarım ama sanırım kör bir sanatkarım.

İçtenliğiniz ve inceliğiniz için teşekkür eder sanatçı ama kör olmamasını dilediğim bir sanatkara iyi günler dilerim.

İletişim:http://www.galeriseher.com/tr/
Adres: Cemal Süreya Sokak Seher Apt. 12/1 Kadıköy/Istanbul
Tel : 0216 346 81 38

......................................................................................................................................................................

Merhaba iyi günler efendim ben deniz Songül ÖZGÜN sizi İstanbul ili Bahçelievler semtinden arıyorum.7.Uluslar arası bilişimci martılar projesi adı altında Türkiyenin engellilerle ilgili sanata bakış açısının diğer ülkelere göre yaşamakta olduğumuz büyük kentin alt yapısının ne kadar büyük olduğunu araştıran bir projede görevlendirildim ve yetkiliye araştırmamın sonucu için bir kaç soru sormak istiyorum izninizle

Merhaba İlker bey bende bahçelievlerde ikamet etmekteyim ve bedensel engelli bir birey olarak bahçelievler kültür merkezinde bulunan tiyatromuzdan ne kadar faydalana bilirim acaba tekerlekli sandalyeme uygunmudur bilgi verirseniz memnun olurum

Merhaba Songül Hanım bende bedensel engelli bir bireyim ama tekerlekli sandalyede değilim.Tiyatromuz alt katta yer aldığı için asansörsüz ve merdivenlidir.Ne yazıkki engellilerimize bu konuda yardımcı olamıyoruz

Kas gücü kullanılması doğrultusunda hedefe ulaşıp etkinliklerden faydalana biliriz yani bınumu anlamalıyım İlker bey

Malesef aynen öyle Songül hanım

İlgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür eder kolaylıklar dilerim

İletişim:http://www.puren.com.tr/
Adres: Adnan kahveci bulvarı no :111 Bahçelievler/Yayla
Tel:0 212 441 36 81
........................................................................................................................................................................

Merhaba beyefendi bilgilerinize internet üzerinden ulaştım anladığım kadarıyla ağaç oyma,hat sanatı ve fatma demire ait resim sergisi için kültürel etkinlikleriniz mevcut ama takılı kaldığım bir nokta var ben bedensel engelli bir bayanım ve kültür merkezinize geldiğim zaman kimsenin kas gücüne ihtiyaç duymadan etkinliklerinize katılabilecekmiyim bunu merak etmiştim

Merhaba Songül hanım kültür merkezimiz merdivenli engellilere herhangi uygun bir düzenek yok ama engelliler üzerine 2 proje hazırladık ve yetkililere sunduk en kısa sürede kültür merkezimize engellilere uygun rampa ve tuvalet yapılacak bizde beklemedeyiz

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder iyi günler dilerim

İletişim:http://www.kultursanat.org/mekanlar/tztkm.html
Adres: Caddesi Şahkulu Bostanı Sokak No:8 Tünel Beyoğlu
Tel: 0 212 293 12 70 (3 HAT)

Merhaba iyi günler efendim ben deniz Songül Özgün. Sizi İstanbul ili Bahçelievler semtinden arıyorum. 7. uluslar arası bilişimci martılar projesi adı altında Türkiye nin engellilerle ilgili sanata bakış açısının diğer ülkelere göre yaşamakta olduğumuz büyük kentin alt yapısının ne kadar büyük olduğunu araştıran bir projede görevlendirildim ve yetkili araştırmanın sonucu için birkaç soru sormak istiyorum izninizle…

Merhaba Songül Hanım,(yetkili)
Bilgilerinize internet üzerinden ulaştım. Kültür merkezinizde gördüğüm kadarıyla kültürel mekanlar sergi sinema seminer konferans konser tiyatro gibi etkinliklerin yer aldığını gördüm. Engelli bir bayan olarak kimsenin kas gücüne ihtiyaç duymadan kültürel merkezimize çok rahat bir şekilde giriş yapabiliyor muyum?

Merhaba Songül Hanım,
Girişte rampa var ama maalesef iç donanım olarak asansör yok. Şöyle ki, gelen engelli arkadaşlarımızı güvenlik yardımıyla konser veya seminerlere rahatça yardım edip o ortamda bulunmalarını sağlıyoruz.

Peki, Songül Hanım tuvalet ihtiyaçlarımızı da güvenlikle görmeliyiz? İnternetteki adresinizde gözlemlediğim kadarıyla fotoğraflarınızdan anlıyorum ki etkinliklere giren bir beden doygun bir ruhla çıkacağını sanır ama bırakın doygun bir ruhu dışarıda aldatıcı bir rampayla göz boyamışsınız.

Evet ama yapabileceğimiz hiçbir şey yok

Vermiş olduğunuz için bilgiler için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

İletişim:http://www.ibb.gov.tr/sites/kultur/kulturel_mekanlar/Pages/CemalResitReyKonserSalonu.aspx
Adres:Darül bedayi cad.no:31 Harbiye-Şişli
Tel:0212 232 98 30

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Merhaba iyi günler efendim ben deniz Songül Özgün. Sizi İstanbul ili Bahçelievler semtinden arıyorum. 7. uluslar arası bilişimci martılar projesi adı altında Türkiye nin engellilerle ilgili sanata bakış açısının diğer ülkelere göre yaşamakta olduğumuz büyük kentin alt yapısının ne kadar büyük olduğunu araştıran bir projede görevlendirildim ve yetkili araştırmanın sonucu için birkaç soru sormak istiyorum izninizle…

Merhaba İsmail bey, iletişim bilgilerinize internet üzerinden ulaştım. Mekan fotoğraflarınızdan gördüğüm kadarıyla kültür merkezinizin önünde engellilere ait bir rampa var. Bu rampa kapınızın önünde var ama iç donanım ne kadar engelliler için uygun acaba?

Merhaba Songül Hanım,
Öncelikle bu araştırmayı yaptığınız için teşekkür ediyorum. İBB’nin destekleriyle yapılan Güngören Kültür Merkezimiz engelliler için tüm güzergahlar tüm düzenekler vardır. Dışarıdan kimsenin yardımı olmadan tek kişi gelseniz bile, içeride uygun tuvalet rampalı ortam, asansörlü bölümler bulunmaktadır. Yeri geldiğinde engelli sergilere sinemalara ve konferanslara katılabilir.

İBB’ye çok teşekkür ediyorum, ilk defa bu kadar düzgün bir kültür merkeziyle karşı karşıya geldim onca telefon görüşmelerinden sonra… Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

İletişim:http://www.ibb.gov.tr/sites/kultur/kulturel_mekanlar/Pages/GungorenErdemBeyazitKulturMerkezi.aspx
Adres:Çinçin Deresi Caddesi. Genç Osman Mah. No:78 Güngören-İstanbul
Tel:0212 568 60 80

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Merhaba Nizamettin bey.İletişim bilgilerinizi internet üzerinden aldım. Kültür merkezinizin engelliler için ne kadar uygun olup olmadığını araştırıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba Songül Hanım,
Kültür merkezimiz 460 kişilik döner sahneli tiyatro salonu kütüphane derslikler fuaye alanları 150 kişilik seminer ve konferans salonu, sinema fuayeleri, sanatçı odaları, sergi salonu, fastfood, kafeterya, kantin, bilgisayar odaları, müzik eğitim ve halk oyunları odaları, teknik ofisler ve 30 araçlık otoparktan oluşmaktadır. Herhangi bir engelli bireyimiz geldiği zaman kültür merkezimizde sağlıklı bir birey ne kadar özgürse engelli bireyimiz için de aynısı geçerlidir.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim Nizamettin bey, iyi çalışmalar dilerim.

İletişim:http://www.kultursanat.org/mekanlar/igkm.html
Adres:İçmeler Mahallesi Aydınlı Yolu Caddesi No:18 Tuzla
Tel:0 216 494 26 56 - 0 216 494 26 21

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Merhaba Ferhan Hanım,
Ben engelli bir bayanım ve Bostancı Gösteri Merkezinize geldiğim zaman tekerlekli sandalyemle ne kadar özgür olabilirim, bunu merak ediyorum?

Merhaba Songül Hanım,
Bostancı gösteri merkezi, geniş bir alan içerisine kurulmuş olup hiçbir kusuru olmadan düz bir alanla girişlerimiz düzgün ve engelliler için rampamız bulunmaktadır. Konserlerimizde ve gösterilerimizde diledikleri sıra için yardımcı olan personellerimiz çalışmaktadır.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

İletişim:http://bgmonline.net/
Adres:Mehmet Şevki Paşa Cad. Lunapark Yanı Bostancı
Tel:0216) 384 72 10 - 11

....................................................................................................................................................................................................................

İyi günler Celal Bey, bilgilerinize internet üzerinden ulaştım. Medya aracılığıyla BKM’yi Yılmaz Erdoğan’ın programından dolayı daha iyi tanıyoruz hiç gelemesek bile… Işıklandırmalar altında şaşalı ve büyüleyici görülen kültür merkeziniz bir engelli için ne kadar uygun? Örneğin Çok Güzel Hareketler Bunlar’a gelmek istesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım?

Merhaba Songül Hanım,
Güzel bir soru sordunuz ve gündemimizde olan bir soru sordunuz. Eski bir bina olduğu için merdivenler dönerek çıkan bir inşaya sahip, bu merdivenlere çözüm bulmak için asansör firmalarıyla görüştük. Ama merdivenler dönerek çıktığı için asansör olamıyormuş. Dezavantajlı bir bina… Sahne yüksekliği de çok yüksek değil, çözüm olarak rampa yerine lift aldık ama akülü arabaları kaldıramıyor. Uzmanlarla çalıştık ama olmaz dediler. Statiklerine ve her şeyine bakıldı olmaz denildi… 30-40 senelik bir bina olduğu için engellilere uygun bir düzenek de yapılamıyor.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim Celal Bey, iyi çalışmalar dilerim.

İletişim:http://www.bkmonline.net/tr/iletisim.bkm
Adres:Has Fırın Caddesi No. 75 80690 Beşiktaş - İstanbul
Tel:(212) 327 24 27

.....................................................................................................................................................................................................................

Merhaba Mustafa Bey (güvenlik vardiya sorumlusu-Mustafa Karaca), İnternet üzerinden size ulaştım. Ben engelli bir bayan olarak CKM’ye geldiğimde etkinlikleriniz olan bale gösteri sergi gibi faaliyetlere kimsenin kas gücüne ihtiyaç duymadan sağlıklı bir birey gibi hareket ederek etkinliğe katılıp çok rahat bir şekilde eve dönebilir miyim? Yani kültür merkezinizin alt yapısı buna uygun mu?

Merhaba Songül Hanım,
Ben burada güvenlik vardiya sorumlusuyum. Engelliler için uygun bir kültür merkezimiz var. Lavabosu, asansörü, rampası var. Yani buraya gelen engelliler de çok rahat bir şekilde tüm etkinliklere katılıp kimseye ihtiyaç duymadan rahatça hareket edebiliyorlar.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

İletişim:http://www.ckm.gen.tr/altsayfa.aspx?id=9
Adres : Bağdat caddesi Haldun Taner sok. No:11

Tel:0216 467 36 00

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

İnternet üzerinden size ulaştım. Ben engelli bir bayan olarak YKY’ye geldiğimde etkinlikleriniz olan bale gösteri sergi gibi faaliyetlere kimsenin kas gücüne ihtiyaç duymadan sağlıklı bir birey gibi hareket ederek etkinliğe katılıp çok rahat bir şekilde eve dönebilir miyim? Yani kültür merkezinizin alt yapısı buna uygun mu?

Sergilerimiz birinci ve ikinci katta yapılmaktadır. Resim sergisine asansörle çıkılıyor. Rampa düzeneği ve tuvaletler kültür merkezimizde engellilere göre uygun yapılmıştır.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

İletişim:http://www.ykykultur.com.tr/
Adres:Yapı Kredi Yayınları Genel Müdürlük
Yapı Kredi Kültür Merkezi
İstiklal Caddesi No: 161-161A
34433, Beyoğlu, İstanbul
Tel:0212) 252 47 00
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

İnternet üzerinden size ulaştım. Ben engelli bir bayan olarak Profilo AVM’ye geldiğimde sinema ve tuvaletleriniz engellilere uygun mudur?

Merhaba Songül Hanım,
Alışveriş merkezimiz düz ayak olduğu için alışveriş yerlerinde sinemaya girişlerde ve tuvaletlerde hiçbir sıkıntı yaşanmadan engelliler rahatça hareket edebilmektedir. Tek husus şu ki, engelli sinemada en ön koltukta yer almaktadır. Diğer koltuklara çıkmak isterse de sinema personeliyle beraber yardımlaşarak koltuğa oturmaktadır

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür eder iyi günler denerim

İletişim:http://www.profiloalisverismerkezi.com.tr/
Adres:Profilo Alışveriş Merkezi Cemal Sahir Cad. No: 33
Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel:0212 216 44 00

ali

- Similar topics